Aktualności

rotule do szkła - Sunglass

Balustrady samonośne – mocowania punktowe

Rozwiązania dla samonośnych balustrad szklanych mocowanych punktowo. Punktowe lub blokowe mocowania do szkła zwane potocznie rotulami umożliwiające wykonanie balustrad szklanych bez użycia profili czy słupków. Rotule umożliwiają mocowanie szkła do czoła stropów lub konstrukcji stalowych. Odpowiednie rozmieszczenie mocowań zapewnia bezpieczeństwo użytkowanej balustrady. W ofercie zbadane i atestowane mocowania punktowe z regulacją i wytrzymałością do 3kN/m.

Więcej informacji i katalog techniczny: TUTAJ
REALIZACJA: TUTAJ

profile do balustrad

Profil QS-T serii PRIME charakteryzuje się regulacją kąta szklenia do 1,2°. Pozwala to na montaż barierki szklanej np. na tarasach ze spadkiem bez obawy o pion szkła. Do całej serii profili PRIME (4 typy profili) zaprojektowano również dodatkowe akcesoria takie jak nakładki maskujące, profile drenażowe czy podkładki regulacyjne. Zwiększa to zakres zastosowań a także wpływa na końcowy efekt balustrady. Podobnie jak w serii SMART, dostępne są 4 nakładki maskujące: podłogowa oraz 3 nakładki pod płyty 3,10 i 20mm.

Profile do serii PRIME można stosować dla każdego typu budynków w tym na magazynach.
Wytrzymałość balustrad szklanych na systemach PRIME przy szkleniu 1010.4 to 3kN/m.

Więcej informacji i katalog techniczny: TUTAJ
KATALOGI DLA POZOSTAŁYCH SYSTEMÓW:
TUTAJ
REALIZACJA:
TUTAJ

Continue reading

Drzwi loftowe - SUNGLASS

Wysokiej jakości loftowe drzwi przesuwne z systemowymi szprosami. Delikatne szyny jezdne w opcjach montażu do ściany lub sufitu. Możliwość ukrycia szyny jezdnej w suficie. Zintegrowana szyna do paneli stałych. Systemowe akcesoria do drzwi: zamki, pochwyty, . Możliwość konfiguracji ilości i ułożenia szprosów. Profile dostępne w 6 modnych kolorach. Dla wybranych systemów opcja budowy całych ścian w stylu loftowym.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią i katalogiem produktowym – KATALOG SM-DIV

Continue reading

profile do balustrad

Samonośne balustrady ze szkła – innowacyjne profile do balustrad serii SMART

Dzięki innowacyjnemu systemowi montażu szkła z opcją regulacji kąta nachylenia system SMART pozwala na montaż balustrad cało-szklanych na powierzchniach ze spadem zachowując pion szklenia. Profile do balustrad posiadają regulowane kliny które, pozwalają na łatwe uzyskanie idealnej linii tafli szklanych.
Nakładki maskujące dostępne dla całej serii profili SMART umożliwiają estetyczne wykończenie lub ukrycie profili za płytami, lub panelami w trzech grubościach: 3,10 i 20 mm a specjalna nakładka podłogowa zapewni ładne połączenie z posadzkami.

Więcej informacji i katalog techniczny: TUTAJ
KATALOGI DLA POZOSTAŁYCH SYSTEMÓW:TUTAJ

Continue reading

Kompleksowa realizacja przeszkleń w nowej siedzibie tronikDsign

Szanowni Państwo, 
mamy przyjemność przedstawić galerię z realizacji obejmującej kompleksowe wyposażenie w przeszklenia nowej siedziby Firmy tronikDsign. Zakres prac obejmował zaprojektowanie i wykonanie fasady aluminiowo-szklanej, stolarki aluminiowej zewnętrznej i przeciwpożarowej, okien PVC, ścianek szklanych oraz innych przeszkleń w nowo budowanej siedzibie. 
Zapraszamy do zapoznania się z GALERIĄ zdjęć z wykonanych prac. Continue reading

stolarka otworowa

Stolarka otworowa – okna, bramy, drzwi dla Twojego domu

Chcąc zapewnić Państwu kompleksowe wyposażenie obiektów w przeszklenia wprowadziliśmy do naszej oferty stolarkę otworową PVC. Wysokiej jakości okna, drzwi wejściowe, drzwi tarasowe w systemach HST i PSK, a także bramy garażowe i rolety zewnętrzne. Dopełnieniem oferty jest automatyka do wybranych elementów. Więcej informacji znajdziecie Państwo w katalogach.

Więcej informacji i katalogi techniczne TUTAJ

system przesuwny SUNGLASS SM50

System przesuwny SM50

System przesuwny SM50 to połączenie niewielkiej szyny jezdnej z szerokimi możliwościami. System może być instalowany pod sufitem i do czoła ściany. Oferowany jest w kilku wariantach technicznych. System ma możliwość zainstalowania skrzydeł z różnych materiałów oraz instalacji systemu na ściance szklanej.

Więcej informacji i katalogi techniczne TUTAJ

daszek nad drzwi

Daszki szklane w listwie fasadowej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie daszków i zadaszeń ze szkła. Innowacyjne systemy mocowań w listwie fasadowej z możliwością podświetlenia tafli szkła i listwy.

Więcej informacji i katalogi techniczne TUTAJ

Zapytania prosimy kierować na adres:

okucia do kabin

Zawiasy i mocowania do kabin prysznicowych

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości okuć i akcesori do kabin prysznicowych. Zawiasy w różnych konfiguracjach technicznych wraz z dopasowanymi systemowymi łącznikami o tej samej wysokości. Wysoka jakość wykonania, ciekawy design i funkcjonalność oraz setki możliwości budowy kabin prysznicowych. W ofercie znajdziecie Państwo również serię zawiasów i okuć dedykowaną do przeszkleń w saunach. Dział będzie rozbudowywany o nowe rozwiązania i akcesoria.

Więcej informacji oraz katalogi techniczne TUTAJ

Zapytania prosimy kierować na adres:

innowacje-300x300

Innowacyjne produkty ze szkła. Elegancja i praktyczność w każdym calu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą najnowszych rozwiązań technologicznych z użyciem szkła. Każdy z przedstawionych tu produktów ma swoje unikalne cechy dekoracyjno-użytkowe. Znajdziecie tu Państwo min szkło o zmiennej przezierności i inne takie jak szkło dekoracyjne, grzewcze czy szkło antybakteryjne. Ciągły postęp technologi pozwala na tworzenie unikalnych połączeń ze szkłem.

Więcej informacji tutaj: https://sunglass.com.pl/oferta/rozwiazania-innowacyjne/

ścianki sunglass

Szklane ścianki działowe z drzwiami w systemie przesuwnym. TYCHY.

Ze względu na lekki system sufitowy ścianki szklane wymagały pod-konstrukcji w celu zapewnienia odpowiedniej sztywności ścianek szklanych. Podczas projektowania kluczowym elementem był sam system drzwi przesuwnych. Usytuowanie drzwi w ściankach wymagało połączenia ze sobą Continue reading

szklana podłoga - SUNGLASS

Podłoga szklana na podkonstrukcji stalowej. OPOLE.

Usytuowanie okien dachowych w zestawieniu z podłogą ze szkła pozwala doświetlić salon w czasie dnia, a jednocześnie zapewnia ciekawy efekt nocą. Formatki na podłogi i stopnie szklane dobierane są każdorazowo indywidualnie. Szkło dobieramy w zależności od wymiarów, miejsca zastosowania i formy podparcia tafli szklanych. Sam materiał, na którym spoczywają formatki, powinien posiadać odpowiedni stopień twardości. Podłogi szklane można wykonywać zarówno ze szkła bezbarwnego, jak i ze szkieł matowych, barwionych w masie czy laminowanych kolorowymi foliami. Świetnym rozwiązaniem będzie, zastosowanie szkła grzewczego co sprawi, że szklana podłoga będzie ciepła, (efekt ogrzewania podłogowego). Zapewni wyższy komfort użytkowania. Podłogi i schody szklane wymagają wcześniejszych konsultacji w celu przygotowania obliczeń i odpowiednich konstrukcji, jak również weryfikacji rozmiarów samej podłogi.

Szklana kabina prysznicowa w połączeniu z system przesuwnym służącym jako wejście do łazienki

Projekt zakładał wykonanie wejścia do łazienki w systemie przesuwnym z panelem stałym, który jednocześnie stanowił ściankę boczną szklanej kabiny prysznicowej w typie “U”.

Odpowiednio wczesna konsultacja Inwestorki pozwoliła na wykonanie pod-konstrukcji drewnianej zespolonej z więźbą dachową. Umożliwiło to podwieszenie szyny jezdnej dla skrzydła przesuwnego z opcją panelu stałego. System przystosowany jest do montażu we wnękach sufitowych i wyposażony w odpowiednie maskownice. Dzięki takiej konfiguracji szyna nie wystaje poniżej poziomu sufitu, a sam układ jezdny stwarza wrażenie poruszania się w suficie. Zastosowano również obustronny system amortyzacji pneumatycznej. Na całą zabudową zastosowano hartowane szkło prysznicowe z 10-letnią gwarancją na powłokę. Delikatne profile ze stali nierdzewnej w wykończeniu połysk idealnie komponują się z okuciami do kabiny. Okucia dla skrzydła drzwi kabiny to wzmocniona opcja serii FL dla cięższych skrzydeł. Całość uzupełnia delikatny pochwyt i stabilizator mocowany w trzech punktach.